BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 4561475
nr 456 1475
Kandelabrar
Ett par, förgylld mässing(brons) och alabaster. Putto hållande tre ljusarmar i form av blomstjälkar, 1800-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
8.600 kr
måndag 12 mars 2007
800 kr
1.000 kr
2.100 kr
1.300 kr
1.500 kr
1.700 kr
3.000 kr
5.200 kr
7
6.500 kr
8
8.500 kr
9
9